BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT

Dbamy o to, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie. Dostrzegamy potrzeby
i możliwości każdego dziecka. Zapewniamy dzieciom wygodne i bezpieczne miejsce do zabawy, nauki i higieny w przestronnych salach z własnymi dziecięcymi łazienkami.
Dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, mamy osobne pomieszczenie (sypialnię, pokój odpoczynku).

ZDROWIE I HIGIENA

We własnej kuchni sami przygotowujemy wszystkie potrawy. Używamy ekologicznych produktów (owoce, warzywa, wędliny, nabiał, drób).
W jadłospisach uwzględniamy wszelkie alergie i indywidualne diety.
Posiadamy bezpieczne i funkcjonalne place zabaw (w przedszkolu dwa oddzielne) wyposażone w sprzęty posiadające wymagane atesty.

Dzięki temu dzieci mogą spędzać dużo czasu na powietrzu, bawiąc się i odpoczywając.
Dbamy o to, czym oddychają nasi podopieczni. Codziennie monitorujemy w odpowiednich serwisach internetowych jakość powietrza w okolicy naszych placówek i odpowiednio dostosowujemy do nich plan dnia (nie wychodzimy na zewnątrz gdy powietrze jest mocno zanieczyszczone).
Wszystkie pomieszczenia naszych placówek są codziennie odkurzane, podłogi dodatkowo zmywane na mokro, a sanitariaty dezynfekowane.
W pomieszczeniach, w których przebywają dzieci oraz w kuchni regularnie przeprowadzamy ozonowanie, które jest najbardziej skuteczną i "wnikliwie" działającą metodą dezynfekcji (posiadamy własny, profesjonalny ozonator).
Działamy pod stałym nadzorem Sanepidu.

ROZWÓJ EMOCJONALNY I SPOŁECZNY

Wprowadzamy reguły postępowania i uczymy dzieci ich przestrzegania. Pokazujemy dzieciom, jak ważny jest wzajemny szacunek i akceptacja. Zapewniamy opiekę psychologa - uczymy dzieci radzić sobie z własnymi emocjami i je wyrażać. Uczymy dzieci samodzielności, zapewniając niezbędną pomoc
i wsparcie w codziennych czynnościach.

NAUKA I ZAJĘCIA DODATKOWE

Staramy się pielęgnować i pobudzać nautralną dziecięcą ciekawość świata.
Realizujemy podstawę programową (MEN). W pracy wykorzystujemy różnorodne metody i pomoce dydaktyczne.

Zapewniamy dzieciom codzienne zajęcia dodatkowe: sportowe, muzyczne, ruchowe, plastyczne, twórcze itp. Organizujemy teatrzyki, koncerty, spotkania
z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Rodzice są ważną częścią naszej społeczności. Uczestniczą wspólnie z dziećmi
w warsztatach tematycznych, imprezach i piknikach. Odwiedzają dzieci w grupach - czytają dzieciom książeczki, występują w roli ekspertów w różnych dziedzinach, przygotowują dla dzieci ciekawostki i opowieści, przedstawiają swoje pasje, koncertują i grają w teatrzyku rodziców. Biorą udział w proponowanych przez nas warsztatach i szkoleniach. Raz w miesiącu przesyłamy rodzicom materiały dydaktyczne realizowane na zajęciach w poszczególnch grupach.